Nusipelniusio biomechaniko vardo suteikimo nuostatai

Titulinis / Naujienos ir renginiai / Rengiami renginiai ir kitos naujienos / Nusipelniusio biomechaniko vardo suteikimo nuostatai

2011 06 13

Lietuvos nusipelniusio biomechaniko vardo suteikimo nuostatai:

1.      Lietuvos nusipelniusio biomechaniko vardas suteikiamas Lietuvos biomechanikos nariui LBS prezidiumo nutarimu. Už šio vardo suteikimą turi pasisakyti ne mažiau 2/3 prezidiumo narių. Dokumentą pasirašo prezidentas.

2. Pretendentas Lietuvos nusipelniusio biomechanikos vardui gauti turi tenkinti šiuos reikalavimus:

·         turi būti ne mažiau 7 metų LBS narys ir mokėti nario mokestį;

·         turi būti žinomas mokslininkas biomechanikos, medicinos, reabilitacijos ir sporto inžinerijos srityje. Jo mokslo darbai turi būti spausdinami tarptautiniuose žurnaluose, esančiuose MII (ISI) ir kituose tarptautinėse mokslo duomenų bazėse;

·         turi būti sukūręs mokyklą šioje srityje, paruošęs ne mažiau 7 mokslo daktarų, dalyvauti tarptautinėse mokslo organizacijose biomechanikos, medicinos, reabilitacijos ir sporto inžinerijos srityje, mokslo konferencijų komitetuose ir kituose renginiuose.

·         turi turėti mokslo monografijų, vadovėlių aukštųjų mokslų studentams ir kitų su šią sritimi susietu mokslo leidinių bei darbu.

·         turi turėti profesoriaus, habil. daktaro arba profesoriaus daktaro mokslo laipsnius.

·         LBS narius Lietuvos nusipelniusio biomechaniko vardui gauti gali teikti LBS prezidiumas, skyrių vadovai ir kiekvienas sąjungos narys. Sąjungos nario teikimas iš pradžių turi būti svarstomas atitinkamos krypties LBS mokslo skyriuje.